Możliwość komentowania Co zrobić, aby w naszym kraju było lepiej? została wyłączona

Aktualnie kondycja Unii Europejskiej
Choć Unia Europejska jest w kryzysie, to jednakowoż wcale nie jest powiedziane, że nadal nie jest potężną organizacją. Przecież skupia wokół siebie wiele bogatych krajów. Ciągle UE jest federacją szalenie zamożnych państw.
Naturalnie nie wszystkie są bardzo bogate, lecz w porównaniu z chociażby większości państw w Azji, to tak czy siak UE jest wielką potęga. I chociaż w ostatnim czasie niezbyt szybko się rozwija, przynajmniej w porównaniu z chociażby Brazylią, to musimy wiedzieć, że to w dalszym ciągu Chiny gonią nasz kontynent. Chociaż oczywiście nie można powiedzieć, iż UE jest wspaniałą organizacją. Moim zdaniem Unia Europejska to bardzo dobry pomysł – nawet po złączeniu i tak jesteśmy mniejsi, niż Chiny czy Indie, więc wyłącznie jako zwarta organizacja możemy się liczyć.
Jednak dużym minusem owej organizacji jest najzwyczajniej to, że jest zbyt mocno zbiurokratyzowana. Właśnie dzięki biurokracji, Chiny i inne potęgi – albo aspirujące do ich miana, szybciej nas gonią. To niedobrze, bo przecież w interesie naszego kontynentu jest to, aby UE w dalszym ciągu była potęgą. I oczywiście tak będzie, lecz ciężko powiedzieć czy np. problem bezrobocia, a w szczególności wśród młodych ludzi, szybko zostanie zażegnany. Może całą Europę czeka los chociażby Włoch, a więc co prawda bogatego kraju, który jednak ma duże problemy z funkcjonowaniem? Trudno jednoznacznie rzec…

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Comments are closed.